Malkos

Gyvenimas kaime nuolat be malkų yra neįmanomas, net jei jūs turite dujas ir elektros energiją! Bent jau reikės šildyti sauną ar kepti ant grotelių. Tačiau daugumai kaimo malkų – tai pagrindinis būdas šildyti namą šaltuoju metų laiku. Taigi nepatyręs žmogus, toks kaip aš, turi daug klausimų: kur reikia medžioti? koks kirvis? Ar jums reikia grandininių pjūklų ir, jei reikia, kokios grandininės pjūklos pirkti malkoms paruošti? Toliau straipsnyje, mano išvados ir nedidelis patarimas apie modelio pjūklą, kad aš įsigijo.

Kur pasiimti medieną?

Home

Palikau iš šio straipsnio, klausimas, ką dar galima kūrenti krosnį ar katilą pašildyti namus žiemą, nes šioje byloje buvo tik vienas variantas – medieną. Tačiau, be abejo, šiandien yra daugybė kitų galimybių, pradedant nuo anglių iki degalų briketų ir granulių. Visos šios galimybės yra prieinamos tik už pinigus, o su mediena atsiranda daug daugiau prieinamų galimybių.

Namuose pasirinkę kaimą, mes atkreipėme dėmesį į tokį aspektą kaip ir lentpjūvės prieinamumas kaime arba bent kaimyniniame kaime. Kodėl tai teigiamas veiksnys:

Pirma, darbo lentpjūvė yra statybinės medžiagos;
Paprastai lentpjūvės, įskaitant medienos pardavimą malkoms;
Lentpjūvių atliekos (genėjimas, kukurūzai) gali būti paimtos už pittansą, o kartais visiškai nemokamos ir malkintos!
Tik trečią variantą mes naudojame antrus metus mūsų gyvenamosios vietos kaime. Vienas pilnas traktoriaus krepšelis yra pakankamas, kad šildyti orkaitę namuose ir vonią apie mėnesį. Ir tai kainuoja kelis šimtus rublių traktoriaus vairuotojui, todėl vietoj to, kad jį išmesti, jis iškrauna jį iš savo namų. Iš viso žiemai reikia 5-6 vežimėlių, jei krosnį praskiesti beržais ir gelsva mediena, tada pakankamai ir trys.

krepšelio pjaustymas lentpjūvėmis malkoms

Antrasis būdas įsigyti malkas, žinoma, yra įsigyti medienos rąstus, pjaustyti ir pjaustyti rankiniu būdu. Medienos kaina mūsų rajone yra nuo 7000 iki 12000 rublių. Šios malkos yra pakankamai pora sezonų, o jei atskiestą laisvą genėjimo tada daug ilgiau.

Perskaitykite tą patį: kaip rasti namą kaime
Brangiausias variantas yra pirkti paruoštas smulkintas malkas. Kalkinių malkų kubinių metrų kaina yra apie 1,5-2 kartus didesnė negu medienos be pjovimo.

Kadangi kartu su namais gavome nulukštentų malkų atsargas, tada pirmuosius 2 metus rengiau išimtinai nemokamą pjovimo pjūklą.

Grandinių pjovimo pasirinkimas malkoms gaminti
Taigi, kadangi ekonominis sprendimas buvo pasirinktas nepriklausomam miško kirtimui, akivaizdi pagrindinė šio verslo priemonė yra grandininis pjūvis. Perėjimo metais finansai buvo gana riboti, todėl iš karto kilo klausimas dėl pirkimo biudžeto pobūdžio.

Kadangi ne pirkimo metu aš nežinojau nieko apie grandininių pjūklų ir net kartą per rankas ne, turintys tokį dokumentą, originalus variantai buvo tokie:

Pirkti grandininius pjūklus;
Pirkti pigų „kinų“ grandininį pjūklą;
Bet parduotuvėje aš pasikeitėu dėl daugelio priežasčių. Pirma, aš atsisakiau elektrinių pjūklų, nes jis turi daug apribojimų. Pavyzdžiui, neįmanoma dirbti lyjant, ji turi ribą ilgio ir skerspjūvio tiekimo kabeliu, ir apskritai dirbti su kabeliu mažiau patogu.

Antra, aš rimtai pagalvoju apie profesionalių prekės ženklo įrankių pirkimą, pavyzdžiui, „Stihl“, o ne pirkti pigius Kinijos produktus. Nors vidutinė kaina Kinijoje pagamintų pjūklų buvo apie pusę didžiąją dalį biudžeto grandininis pjūklas kaina Stihl MS 180. Viskas banalu nusprendė surengti savo rankose. Sunkus ir nepatogus Kinijos padarė savo bylą naudai lengvas ir patogus Stihl grandininis pjūklas. Svarbus veiksnys buvo netoliese esančio „Stihl“ aptarnavimo centro prieinamumas.

Mano kaimynas komentavo savo pasirinkimą: „Aš norėčiau paimti du kiniečius už šiuos pinigus ir pakeisti juos savo ruožtu!“. Bet man buvo malonu pasirinkimas, nors pjūklas turėjo trūkumų. Pagrindinis yra trumpas, elegantiškas, neleidžia supjaustyti storu rąstų arba apipjaustyti platus ožkų per vieną praėjimą. Dėl to, dirbant ilgiau, benzino ir aliejaus suvartojimas yra didesnis už tą patį malkų kiekį.