Kodėl taip populiarėja programavimo kursai?

Visame pasaulyje per pastaruosius porą žaibiškai išpopuliarėjo nauja neformalaus švietimo kryptis – IT programavimo kursai. Lietuvoje šiuo metu trūksta apie 11 tūkstančių programuotojų.

 

Informacinių technologijų sritis žmones vilioja ne tik dideliais atlyginimais. Dažnai praradę darbus, nes vieno ar kito profilio specialistų nebereikia arba jau yra užtektinai, žmonės persikvalifikuoja. Persikvalifikuoti puikiai padėti gali programavimo kursai. Universitetai reikalauja daug laiko dienos metu, kadangi vakarinių ar neakivaizdinių studijų programų siūloma kasmet vis mažiau. Programavimo kursai yra naudingi dirbantiems – mokslai vyksta po darbo valandų.

 

Programavimas yra amatas, todėl norint išmokti programuoti ir tapti geru specialistu tikrai nereikia universitetinio išsilavinimo, svarbiausia įdėti daug pastangų ir darbo ir suprasti esminius kodo rašymo principus. Tinkamas žinių pagrindas pagreitina dažniausiai sunkią IT specialisto karjeros pradžią.

 

 

Didžiuosiuose miestuose jau yra įsikūrusi ne viena programavimo akademija. Vis dėlto mažesniuose Lietuvos miestuose, kuriuose bedarbystės problema yra opiausia, tokių galimybių yra retai.

 

Programavimo mokyklos dažnai siūlo lankstų atsiskaitymą – galimybė mokėti dalimis, išsimokėtinai, pradėti mokėti tik po kursų ir kt., tačiau kol kas tik viena programavimo akademija siūlo atsiskaitymą tik įsidarbinus. Tai yra Vilniuje ir Kaune įsikūrusi programavimo akademija CodeAcademy. Jau daugiau nei metus veikianti ir sparčiai besiplečianti akademija siūlo įvairius programavimo kursus: tiek back-end, tiek front-end.

 

Mokantis programavimo svarbiausia suprasti kodėl yra rašomos vienokios ar kitokios funkcijos, kalbų panaudojimo galimybes ir lankstumą. Taip pat, nereikia vengti Google – tai yra vienas iš pagrindinių visų besimokančių programuoti pagalbininkas.

 

IT specialisto karjera dažnai yra pateikiama kaip šių laikų svajonių profesija. Laisvas darbo grafikas nuotoliniu būdu ir didelis atlyginimas į kursus atveda dažną. Tačiau reikia suprasti, kad iki tol, kol sugebėsite dirbti vienas ir gauti pakankamai užsakymų praeis nemažai laiko. Visiems pradedantiesiems IT srityje yra rekomenduojama pirmuosius kelis metus praleisti dirbant kompanijoje. Vos pradėjus suktis IT srityje tikrai negausite tiek užsakymų, kiek norėtumėte, taip pat įgysite puikios patirties iš labiau patyrusių specialistų dirbant kompanijoje ir komandoje. Įgijus pakankamai tiek darbo, tiek komunikacijos įgūdžių pradėkite dirbti kaip laisvai samdomas darbuotojas.

 

Programavimo kursai gali būti greitas ir tinkamas kelias į programuotojo karjerą, tačiau svarbu juos pasirinkti tinkamai. Kursas turi vienos, pasirinktos kalbos, o ne kalbų kratinio. Supratus kaip veikia viena programavimo kalba ir programavimas bendrai, daug lengviau išmoksite programuoti kitomis kalbomis ir / ar jų karkasais. Niekuomet nesirinkite kursų, kuriuose mokysitės kalbų kratinio, nes galų gale savarankiškai nemokėsite programuoti nieko.