Geodeziniai matavimai – kas tai ?

Geodeziniai matavimai – kas tai ?

Kategorija: Geologija
Tipas: Lopšio
Dydis: 23.8kb.
parsisiųsti
Shocking nuotraukos Natashi Korolevoy susprogdino internete, o dabar ji bus atimta šokiruojančių nuotraukų … Natashi Korolevoy susprogdino internete, o dabar ji bus atimta …
Geodezijos sąvoka kaip mokslas ir jo skyriuose
Geodezija – matavimo mokslas apie žemės paviršiaus. Geodezija – mokslas, nagrinėjantis iš žemės formos, jos išorinio gravitacinio lauko ir gravitacinio lauko Saulės sistemos planetų, objektų ant žemės paviršiaus, forma ir topografijos žemės vieta ir susiduriame su matavimo natūra, reikia įvairių gamybos ir technines užduotis, nacionalinių ūkių salų ir šalies gynybos tirpalu geodeziniai matavimai : 1. Aukštasis Geodezija – skyrius geodeziniai, eiti tam tikras žemės sklypus visame pasaulyje. 2. Geodezijos – užsiima geodeziniais tinklais sukūrimo kai iš žemės paviršiaus srityse, reikalingų filmuoti nacionalinių ūkių salos gamybai. 3. inžinerija geodezija (topografija): Geodeziniai matavimai ir topografijos tyrimai dirbti su projektavimo, statybos inžinerinių įrenginių ir tt 4. phototopography – pasiūlymai su metodų fotografuoti Žemės paviršių ir valstybės planai, kortelės paviršiaus. 5. kartografijos – užsiima metodų žemėlapių, juos naudoti, ir spręsti problemas nacionalinių ūkių salos. 6. mine surveying (kalnų geodeziją) – darbas susijęs su mineralinių indėlių operacijos. 7. Erdvė Geodezija – tirti kosmosą. (Palydovinė skrydžio trajektorija).
geodeziniai uždaviniai

Geodeziniai matavimai, Geodezuniu matavimu kaina
1. nustatymas žemės gabalus, nustatant savo formą ir dydį, jos išorinį gravitacinį lauką. 2. nustatymas atskirų taškų padėtį žemės paviršiaus pasirinktoje koordinačių sistemoje. 3. Siekiant išmatuoti reikalingas žemės paviršius už tyrimo, projektavimo, augalų statybos, eksploatavimo mineralinių išteklių, žemės. 4. teikimas geodezinių duomenų poreikius nacionalinės gynybos.
Kad žemės figūra, jo forma ir matmenys
Geodeziniai matavimai  pristatė paviršiaus lygio koncepciją. Lygis yra vadinamas cilindro paviršių, kurio tangentas bet kuriame taške statmenos svambalas. Dėl žemės sklypą imtis geoido. Geoido – figūra, kurios sudarytų vidutinė žemės paviršiaus pasaulio vandenynus ir jūras tuo tarpu vandens lygio, be trikdžių sukelia potvynius ir atoslūgius, srovėms, slėgio skirtumas, temperatūros. Žemės figūra vadinama elipsoido. Jei tikslius geodezinius matuojamas dideliuose plotuose, tada imtis elipsoidą (200 km) žemės forma. A – 6,378,245.00 metrų, – 6,356,803.02 m – ašis. α – a-c / a = 1: 298,3 – poliškumo suspaudimo. Tose srityse, 200 km į paveiksle atsižvelgiant Žemės rutulys (R = 6371 km). Vietovėse iki 20 km – plokštumoje.
Vienodo stačiakampio koordinačių sistemą

 

geodeziniai matavimai
Kai dirbama mažų srityse naudoti vietinį sistemą plokštuma stačiakampių koordinačių. x – atstumas iki pusiaujo taško. Y – atstumas nuo centrinės dienovidiniu iki taško.
Polinių koordinačių sistemos
β – kampas nuo poliarinio ašies su iš anksto nustatyta kryptimi. Kinta nuo 0 iki 360 r – atstumas nuo poliaus į nustatyto taško. Praktikoje, polinis ašis nukreipta savavališkai pasirinktas.

Absoliuti, sąlyginė, santykiniai aukščiai kiekis
Paimkite ant paviršiaus 2 A ir B
Vertikalus atstumas nuo žemės paviršiaus į iš anksto nustatytą tašką žemės paviršiaus – aukštis nuo tos vietos, (H). Tai ne visada reikia ieškoti aukštyje, galite imtis įprastinių paviršių – atstumas nuo sąlyginio otschotnoy paviršiaus į nurodytą tašką. Vertikalus atstumas tarp dviejų gretimų taškų – aukštis (aukštis). Šviesos taško aukštis, išreikšta kaip skaičius – ženklą. ON -. 120,375 m už pozicijos iki vidutinio lygio Baltijos jūros priimtą paviršiaus lygio.
Iš orientacijos samprata
Yra apibrėžta esančių linijas, šaltinis yra nukreiptas susijusi su IENODAS-ve katė PRIPAŽĮSTAMA teisinga (geografich) mediana, mediana ašinių magnetinių medianų. kryptis linija nustatytas plotas horizontas kampai Azimutas (tikros magnetinės), krypties kampo EPIRB.
Tikrieji ir magnetiniai Azimutas
Magnetinė atrama (AM) – kampas yra skaičiuojami pagal laikrodžio rodyklę nuo šiaurės nukreiptas magnetinių dienovidinio linijų, nukreiptų į reljefas. Tikrasis azimutas (A), – horizontalus kampas yra skaičiuojami pagal laikrodžio rodyklę nuo šiaurės nukreipta geografich Meridian linijos, nukreiptą į reljefas.

Kryptinės kampai, Rumba
Krypties kampas – kampas, skaičiuojant nuo šiaurės yra nukreiptas ašinį dienovidinį ir lygiagrečių linijų, į jį pagal laikrodžio rodyklę iš anksto numatytais tikslais. EPIRB – tarp arčiausiai Šiaurės ar pietų kryptimi dienovidinio ir režisierius linijų kampas. Matuojama nuo 0-90. Visi 0-360 poilsio. α = Am + (σ-γ). α – azimuto, AM – magnetinio azimuto, σ – magnetinės deklinacijos, gama – konvergencijos meridianai. Direktoratas kampas matuojamas žemėlapyje naudojant protractor.
Projekcijos naudojami geodeziniai
Geodezija  taikomieji nustatyti projekcijų sudarant žemėlapius ir planus. 1. Azimutas projektai (sferinės projekcija). Elementai juo: dienovidinių ir lygiagrečių. 2. Ka