Dantų protezavimas

Straipsnis skirtas klausimui: Kaip atkurti nuotolinį dantį? Ką pasirinkti, tiltas ar implantas? Straipsnis nėra reklaminio pobūdžio, bet rodo kritinį požiūrį į ortopedinį gydymą naudojant dantų implantai ir metalo-keramikos tiltus.

Tilto ar implanto pasirinkimas

 

Straipsnyje taip pat aptariami šie klausimai:

Dviejų dantų protezavimo metodų (metalo-keramikos tiltelio arba dantų implanto) pranašumai ir trūkumai.
Jei dantų implantacija atliekama, tai koks geriausias laikas tai padaryti?
Ar galiu įdiegti implantą iš karto po danties ištraukimo?
Koks dantų implantacijos metodas suteikia aukščiausią dantų implantacijos kokybę?
Šie klausimai yra įdomūs kiekvienam pacientui. Galų gale, jei jūs turite ištrinti, tada kiekvienas pacientas nori kuo greičiau atkurti prarastus dantis ir tai padaryti maksimaliai efektyviai.

dantu protezavimas

Kaip tvirti tiltai ir dantų implantai praeina? Ar jie yra patikimi? Kiekvieno protezavimo metodo pranašumai ir trūkumai pacientui yra lengviau ir labiau suprantami klinikiniais pavyzdžiais.

Protezavimas su metalo-keramikos tilteliais. Kermetų patikimumas ir ilgaamžiškumas
Čia yra atvejis iš centrinės centrinio valdymo tinklo, Charkovo, dantų centro praktikos.

Pacientui, kuris bus aptartas, buvo numatytas du gydymo būdai, bet su daugeliu metų intervalu. Tilto struktūra buvo sukurta 2000-aisiais. Dantų implantacija buvo atlikta palyginti neseniai.

Rentgeno spinduliai, preparatai protezavimui

Padėtis burnos ertmėje prieš gydymą dantu protezavimas bus ištirta panoraminiame paciento įvaizdyje, atliktas 1998 metais. Galima suprasti, kad ketvirtasis žandikaulis anksčiau buvo pašalintas apatinėje žandikaulyje. Nepakanka „šeštojo“ ir „septintojo“ dešinių ir kairiųjų pusių dantų.

Radiografas su trūkstamų dantų kontūrais

Pateiksime aiškinamojo pobūdžio simbolius pacientams, kurie nėra gerai išmanyti rentgenogramos. Geltonas kontūras rodo pašalintus dantis. Stovai ir klausimas nurodo dantis, kuriems reikia gydymo.

Gydymas buvo atliktas 1998 metais. Tada implantacija Ukrainoje nebuvo tokia technologiška kaip ir mūsų laikais. Per šį laikotarpį Charkovas buvo labai populiarus dizaino keramikos. Geresnis variantas buvo metalo ir keramikos tilto gamyba. Todėl buvo nuspręsta išgydyti „probleminius dantis“ ir padaryti tiltus.

Ilgą laiką tiltų struktūros veikė puikiai. 2012 m. Kilo problemų. Dešinysis dantis buvo sunaikintas. Dantų problema panoraminiame paveikslėlyje pažymėta rodyklė.

Radiografas po daugelio metų po implantacijos

Šis panoraminis vaizdas buvo paimtas 2012 m. (14 metų po tiltų konstrukcijų gamybos).

Kaip matyti iš rentgenogramos, tilto struktūra kairėje pusėje (paveikslėlyje dešinėje) ir šiandien puikiai veikia.

Nuotrauka apatinės žandikaulio danticio

Apatinių žandikaulių dantis. Kairėje pusėje tiltas vis dar veikia puikiai. Pašalinamas panašus tiltas dešinėje pusėje, 4 ir 8 dantis laikomi tik karūnai. Jie yra gerai atskirti nuo tilto struktūros ir palikti kaip nepriklausomi vienetai. Penkis dantis dešinėje turi būti pašalintas.

Metalo-keraminių tiltelių privalumai ir trūkumai
Metalo keramikos tilto nuotrauka

Tilto tipo kermetų struktūra jau daugiau nei 15 metų veikė gerai, ir tai puikiai parodo šio tipo protezavimo pranašumus ir privalumus:

1). Metalo keramikos konstrukcijos pasižymi dideliu atsparumu ir atsparumu visoms kietiklių apkrovoms.

2). Metalo ir keramikos konstrukcijos pasižymi dideliu spalvų stabilumu, atsparios agresyvios burnos ertmės ir maisto dažiklių veikimui.

3). Metalo keramikos konstrukcijos yra santykinai nebrangios ir priskiriamos biudžetinių protezų tipams.

4). Protezavimas su tiltų struktūra neužima daug laiko. Gamyba užtrunka 5-10 dienų. Tai yra daug greičiau nei dantų implantų protezavimas.

 

 

 

 

Probleminių zonų nuotraukos po tilto pašalinimo

Metalo keramikos dizainas dešinėje paciento pusėje sunaikino vieną dantį 14 metų. Taigi tilto struktūra turi trūkumų – neigiamų savybių:

1). Tilto struktūra perduoda viso tilto kramtymo apkrovą iki dantų šaknų po karūnomis. Tai reiškia, kad šis dizainas perkrauna atraminius dantis.

2). Norėdami pagaminti tilto struktūrą, dantis turi būti paruošti, o kartais kanalai gali būti užplombuoti. Tai žymiai silpnina dantų stiprumą.

3). Tilto struktūra verčia dantis po karūnomis dirbti sinchroniškai. Nors natūrali gamta reikalauja kiekvieno danties nepriklausomo mobilumo.

Trys iš šių veiksnių sukelia danties žlugimą. Sunaikinimo procesas yra labai lėtas ir tęsiasi daugelį metų. Tačiau, kuo daugiau danties sunaikinimo prieš protezavimą, tuo mažesnė bus tiltinė struktūra.

Kuo didesnis tilto struktūros ilgis, tuo blogiau prognozuojama. Mūsų atveju sunaikintas dantis iš pradžių buvo silpniausias elementas. Todėl jis kentėjo