Apie JAV vaikų būrelius

JAV švietimo sistema gerokai skiriasi nuo tos, į kurią mes įpratę namie. Amerikoje yra ilgas motinystės atostogos, todėl vaikai darželiuose duoti labai anksti – kartais iki šešių savaičių. Be to, atskyrimas medelynuose ir darželiuose ten. O kadangi penkerius metus, vaikas privalo lankyti specialią grupę mokykloje (darželio). Pasakojimas apie ankstyvojo ugdymo ForumDaily pradeda straipsnių apie švietimą Jungtinėse Amerikos Valstijose seriją. Mes parodysime visus spąstų ir dalintis gyvenimą įsilaužimo, kaip suteikti savo vaikui geriausią išsilavinimą.

nedetskiy pasirinkimas

Isabella Halperin iš Kalifornijos ieškote už savo trejų metų dukrą Charlene pakankamai ilgai sode. Norėjo, kad ji būtų arčiau namų, ir – svarbiausia – su sode vaikas buvo geras. Jų rusakalbių šeima, tačiau Izabelė buvo svarbu, kad mano dukra jau pradeda mokytis anglų kalbos, susidraugavo ir pokalbį. Todėl ji buvo ieško didelis pasaulietinės Amerikos sode.

Izabelė pradėjo žiūrėti nuomones apie darželių ant Yelp.

„Aš mačiau sodai tik penkių žvaigždučių reitingus, skaityti atsiliepimus internete apie sodus, kad tilptų, reitingą ir atstumą nuo namų. Jei jie buvo geri – nuėjau ekskursija. Taigi nuėjau šešis ar septynis sodai. Vienas iš jų net stovėjo kamerą tėvams bet kuriuo metu gali nuotoliniu būdu pamatyti, ką jų vaikas daro. Ši idėja man tikrai patiko. Bet sode, deja, ten buvo ne vieta „, – sako Izabelė.

Kaip rezultatas, ji rado, ką ji ieškojau – puikus  netoli namo, kuris veikia ant Montessori sistemą. Prieš išvykdami į sodą, nedidelė Charlene sužinojo, kaip pasakyti angliškai, kad jis nėra stumiamos ir kad jai reikia naudotis tualetu. dabar ji lanko darželį dvi dienas per savaitę tris valandas.
Isabella Halperin po ilgų paieškų rado sode savo dukra, kuri visiškai jį priimti. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Isabella Halperin po ilgų paieškų rado sode savo dukra, kuri visiškai jį priimti. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Pagal Charlene – 24 vaikai nuo 3 iki 5 metų. Vaikai turi savo grafiką ir užkandis su sąlyga. Vaikų diena yra padalintas į dvi dalis – pamokos su mokytojais, kurių metu vaikai sėdi ratu, dainavo dainas, skaitymas, mokyti raides, skaičius ir laikas, savarankiškas darbas, kai vaikas pasirenka žaislą arba razvivalku skonį. Isabella, kaip kad sode daug yra numatyta mokymosi: be plėtoti daug žaislų medžiagų, o profesijų sąrašą turi net tikrą geografiją – su žemėlapius ir taškų kompaso. Charlene taip pat labai patiko pamoka, kurioje vaikai mokomi, kad valstybinėse institucijose: skysto, kieto arba dujinio.

 

Sode yra labai švarus, vaikai patys išvalyti po save, viską į vietą. Gatvės vaikai laukia saugi ir įdomių žaidimų su čiuožyklomis ir smėlio dėžę.

Tačiau, SADIQ Charlene Nesu vartoti nedelsiant. Iš pradžių nukentėjo nuo kalbos barjero – Izabelė dažnai pastebėjau, kaip jos dukra išsiskiria iš visų vaikų ir vaidina su savimi. Bet dabar, Charlene jau įvaldę: jis mokosi dainas anglų kalba ir yra draugiškas su anglų mergaitė.

Kas yra Jungtinėse Amerikos Valstijose sodai

JAV, galite pasiimti vaikų darželį (dienos stacionarai) visiems skoniams. Pirmiausia, jie skiriasi savo dydžiu: yra maža, vadinamoji šeimos, vaikų darželiai (jie gali būti tik 5-6 vaikai) ir tradicinis didelis, kur maždaug 25 žmonių grupei.

Maži Daigynai gali būti net privačiuose namuose. Jų veikla yra privalomas licencijavimas.

Argumentai „už“ tokie sodai: maži vaikai, kurie reiškia daugiau individualaus dėmesio, šeimos atmosferą, santykinį pigų, daugelis iš jų yra skirtos vienos ar kitos diasporos (pvz, yra rusų, kinų arba prancūzų sodai). Trūkumai: Kaip taisyklė, akademinė programa yra silpnesnis nei dideliame sode, be to, ji gali būti vaikas artimai – mažai vietos, vaikeliai, yra įvairios komunikacijos.

Dideli sodai yra specialiai sukurta šiam pastatui. Vaikai juos, atitinkamai, gana daug. Paprastai tokiais darželiai priima vaikus nuo lopšio – kūdikis gali būti paliktas, nes per šešias savaites. Visą dieną jie miega specialiose dėžėse. Vystyklai, kūdikių formulė, antklodės ir visa kita turi atnešti tėvų. Toks mažens vaikams dėl to, kad motinystės atostogos JAV, beveik nė vienas. Apie trejų metų vaikų priežiūros yra pripratę prie visų posovietinių šalių, galite pamiršti apie tai. JAV, jums reikia eiti į darbą šešias savaites po gimdymo, ir daugelis amerikiečių motinos renkasi ją už darbą.

Maria Oksyuk, psichologas mokymais, šiuo metu dirba kaip darželio mokytoja Kalifornijoje. Savo grupėje – vaikams su puse metų. „Jiems reikia ne man, o mano mama – sako Marija. – Kaip motina Aš tiesiog pertraukos mano širdį, kai matau vaikus taip sunku išlikti visą dieną nepažįstamoje aplinkoje. Kaip psichologas, aš suprantu, kad jei toks mažens siųsti savo vaikus į sodą, jis nebuvo suformuotas prisirišimą prie motinos. Tiesą sakant, tai paaiškėja, kad vaikas tampa suaugęs pagrindinis slaugytojas. Čia slypi galbūt šios „atšoka“ vietos suaugusiems, paaugliams ir noras greitai palikti savo tėvo namus paslaptį. Pavyzdžiui, aš matau dvejų metų mažylis, kurio motina sukelti septyni ryte ir susitvarko pusę pastaruosius septynerius vakare. Vakare jis nebuvo paleisti susitikti su džiaugsmu jį – priešingai, nunešė. Tai yra „sąžiningas prieštaravimo“ sindromas neįmanoma. “
Psichologas pagal mokymo Mariya Oksyuk mano, kad mes neturėtume siųsti savo vaikus į darželį labai jaunas. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Psichologas pagal mokymo Mariya Oksyuk mano, kad mes neturėtume siųsti savo vaikus į darželį labai jaunas. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Nepatinka mūsų Amerikos soduose ir mitybą. Dauguma vaikų darželiai yra ne tradicinius pusryčius, karštus pietus ir popietės arbata. Jie pakeičiami arba maisto, kad tėvai suteikia prie konteinerio, arba užkandžių – Pizza, prancūzų bulvytės ir daržovės. Kai kurie iš sodų, tačiau kartais siūloma kaip alternatyva karštų patiekalų.

Taip pat Amerikos darželiuose vaikai paprastai nėra miegoti ant lovos, o ant specialių čiužinių, kurie yra pateikiami ant grindų. Tokiu atveju vaikai ne nusirengti – tai, kad jie turi būti pasirengę avarinių situacijų įvairovę, o ne praleisti laiką mokesčius. Lopšio numatyta tik mažiesiems. Tačiau, mažame privačiame sode vaikų gali būti nustatytos iki lovoje.
Sūnus-valandą Amerikos soduose dažnai atrodo, kad taip. Nuotrauka: workingmother.com

Sūnus-valandą Amerikos soduose dažnai atrodo, kad taip. Nuotrauka: workingmother.com

Be to, Jungtinėse Valstijose populiariausių sodų priklausymo kokiai nors religinei bendruomenei. Yra, pavyzdžiui, prie katalikų bažnyčių sodai, o Chabad sinagogose. Kaip taisyklė, jie yra daug pigiau nei įprasta. Tačiau, norint suteikti vaikui reikia šiam religinės bendruomenės.

Jono Berger Rusijos kalbančių imigrantų iš Izraelio, turi tris vaikus. Jo jaunesnysis sūnus Aaronas pustrečių metų ji davė Chabad sinagogoje. Tai nedidelis, šeimos darželis mažame Kalifornijos mieste. „Aš keliavo sodų daug: į Montessori metodą ir tradicinių, ir rusų, bet jis sustojo Chabad. Pirma, jis yra ne toli nuo namų, ir, antra, manau, kad čia mokytojai dirba ne iš baimės, bet iš sąžinės. Aaronas malonu vaikščioti sode, o vakare mokytojai Pasakyk man, ką tai turiu angelą. Žinoma, motinos širdis lydosi su šiuo požiūris į savo vaiką „, – sako Yana.

Chabad vaikai miegoti drabužius ir batus, be to, jie yra draudžiami nusimauti batus. „Kaip jau paaiškinau, jei vaikas bus vairuoti iki rakštis, nuneškite jį niekas neturi teisės – manoma, chirurginė procedūra. Na, dėl žemės drebėjimų, kurie dažnai pasitaiko Kalifornijoje, žinoma, „- aiškina Ianas.

brangus

Duoti ar neduoti vaikui darželyje – tėvai nusprendžia, jokių specialių reikalavimų dėl teisėkūros lygyje.

Darželiai Jungtinėse Valstijose, daugiausia privačių. Tačiau šeimoms, turinčioms mažas pajamas (už trijų žmonių laikomi tai $ 19.790 per metus) yra numatyta ir nemokama sodai nuo programos „Head Start“. Net mažuose miesteliuose, susisiekę su vietiniu Švietimo departamento, galite rasti nemokamai sodas. Tačiau, net jei jums rasti ją, tai nereiškia, kad jūs galite duoti savo vaikui – paprastai yra nemokama sodai milžiniškas eiles. Imtis vaikus beveik nuo gimimo iki penkerių metų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *