6 priežastys, kodėl būrelis vaikams yra naudingas

Pastebėta, jog užklasiniai būreliai suteikia įvairiapusę naudą vaikams socialiniu, fiziniu ir psichologiniu aspektais. Tėvai, kurie vietoj to, kad paliktų savo vaiką priešais televizorių ar bežaidžiantį kompiuteriu, ragina vaikus lankyti būrelius – smarkiai prisideda prie vaiko asmenybės ugdymo. Būreliai vaikams gali į gerą pakeisti vaiko gyvenimą ir suteikti daug privalumų. Dalinamės 6 priežastimis, kodėl užklasinės laisvalaikio veiklos ir būreliai yra naudingi vaikams.

Fizinis aktyvumas
Įsitraukdami į būrelius, kurių metu vaikai užsiima įvairia aktyvia veikla, jie būna užtikrinti, jog gaus reikiamą kiekį treniruočių, kurios padės palaikyti gerą sveikatą ir fizinę formą. Sporto būrelis vaikams taip pat skatina komandiškumą ir sąžiningumą, mokina vaikus bendradarbiauti ir gerbti vieni kitus.

Kūrybiškumas
Teatras, dailė, šokiai… Tai vaikų būreliai, kurie skatina kūrybiškumą ir tuo pačiu padeda mokytis problemų sprendimo įgūdžių bei skatina smalsumą. Vaikai gali pažinti savo asmeninius talentus ir drąsiai atrasti savo gebėjimus.
burelis
Streso mažinimas
Dėl nuolat didėjančių gyvenimo tempų, net ir vaikai gali jausti stresą. Tėvai iš jų tikisi gerų rezultatų mokykloje, mokytojai tikisi didelių įdedamų pastangų, bendraamžiai tikisi įsitraukimo ir pritapimo. Būrelis, kuris vyksta aplinkoje, nekeliančioje įtampos – tai puikus būdas atsipalaiduoti ir sveikas metodas mažinti stresui. Tokiuose būreliuose sudaromos sąlygos išsilaisvinti nuo kuklumo, stiprinti socialinius gebėjimus, ramiai bendraujant su kitais vaikais. Tai gali būti rankdarbių ar į kitus hobius orientuoti būreliai vaikams.

Pasitikėjimo savimi didinimas
Naujų dalykų išmokimas – tai puikus būdas didinti pasitikėjimą savimi. Dažniausiai būrelis vaikams ugdo konkrečius įgūdžius, tačiau tai yra puiki proga vaikams išmokti kur kas daugiau. Pavyzdžiui įvairiuose debatų ar verslumo būreliuose galima išmokti konfliktų sprendimo, derybų, bendradarbiavimo įgūdžių. Dalyvavimas tokiuose būreliuose gali išmokyti ir tinkamo bendravimo su kitais, taip pat juose mokomasi efektyviai priimti sprendimus ir gerinti komunikacinius gebėjimus.

Komandiškumas
Kiekvienam iš mūsų per gyvenimą yra tekę ir dar teks susidurti su komandiniu darbu. Komandinio sporto būrelis vaikams gali padėti suprasti, kaip dirbdami kartu galime pasiekti bendro tikslo. Toks būrelis parodo, kaip gali būti svarbu atitraukti dėmesį nuo savęs, kaip individo ir fokusuotis į bendruomeniškumą ir komandiškumą. Vaikai išmoksta gyvenimiškų pamokų, o tuo pačiu būna pagauti sportinio azarto dalyvaujant įvairiose varžybose, o tai atneša daug džiaugsmo vaikams.

Laiko valdymas
Kaip vaikai geba užsiimti šitokia galybę įvairių veiklų? Mokyklą, namų darbai, laikas su šeima, draugai, būreliai… Dalyvavimas mėgstamiausiose veiklose atneša vaikams džiaugsmą ir padeda mokytis planuoti bei išsikelti prioritetus. Esminiai organizaciniai įgūdžiai tamps labai naudingais ateityje. Būrelis kuriame vaikas turi susiderinti reikiamas medžiagas ir įranga dar iki būrelio pradžios, tam, kad būtų pasiruošęs užsiėmimui, padeda tokį įprotį išsiugdyti. Suteikti daugiau savarankiškumo, ypač vyresniems  vaikams, atneša ilgalaikę naudą ir iš dalies paruošia ateičiai, kuomet teks prisiimti vis daugiau atsakomybių ir darbų.

Tikriausiai nekyla abejonių, kodėl vietoje laiko leidimo namuose, verta rinktis užklasinį būrelį. Čia pateikta tik keletas priežasčiau, tačiau akivaizdu, jog tokie užsiemimai atneša daug daugiau ilgalaikės naudos. Būtent todėl tėvams dėrėtų skatinti savo vaikus rinktis savo mėgstamą būrelį, taip užtikrinant, jog jo laisvalaikis bus efektyvus ir prasmingas.